+371 23 999 699   info@energoserviss.lv

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitāte 2022-2026

2022.gada 8.decembrī Attīstības finanšu institūcija ALTUM sāk jaunas programmas īstenošanu, lai uzlabotu daudzdzīvokļu māju energoefektivitāti un pārietu uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu. Šī programma tiek finansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda un pieejamā finansējuma summa ir 57,2 miljoni EUR. Finansējums ir paredzēts aptuveni 170 daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem.

Katra īstenojamā projekta mērķis ir sasniegt:

  1. vismaz 30% primārās enerģijas ietaupījumu 
  2. uz katriem renovācijas projekta attiecināmo izmaksu pieciem tūkstošiem eiro primārās enerģijas ietaupījumu – 1 MWh/gadā.

Energoefektivitātes programma paredz finansējuma sniegšanu līdz pat 49% no kopējām projekta izmaksām, kas tiek attiecinātas uz energoefektivitātes uzlabošanu daudzdzīvokļu mājās. Finansējumu var iegūt, piesakoties bankas aizdevumam vai, ja tas tiek atteikts, Altum aizdevumam. Bankas aizdevumam jābūt vismaz tādā apmērā, cik plānots atbalstīt ar kapitāla atlaidi, bet Altum aizdevumam var saņemt ALTUM garantiju. Kapitāla atlaide tiks izmaksāta tikai pēc projekta īstenošanas pabeigšanas.

Lai pieteiktos finansējumam, investīcijas ieviešanas termiņš ir līdz 31.08.2026. un līdz 31.03.2026. ir jāiesniedz visi dokumenti, kas apliecina projekta īstenošanu un uzņemto saistību izpildi. Tādējādi Energoefektivitātes programma sniedz iespēju palielināt energoefektivitāti daudzdzīvokļu mājās un samazināt izmaksas.

Kā sagatavoties programmai, lai saņemtu atbalstu mājas energoefektivitātes uzlabošanai?

Pirms pieteikšanās programmai, ir svarīgi pārliecināties, ka māja atbilst programmas noteiktajiem kritērijiem par atbalsta saņemšanu, kā arī, ka māja spēj sasniegt atbalsta noteikto mērķi – primārās enerģijas ietaupījumu par 30%. Lai noskaidrotu šīs lietas, ir nepieciešams veikt mājas energoauditu un sagatavot nepieciešamo tehnisko dokumentāciju. Tehniskās dokumentācijas sagatavošanas un nepieciešamo veidlapu nosacījumus var atrast portālā mans.altum.lv sadaļā “Kā pieteikties”, 2.solī “Tehniskās dokumentācijas izstrādāšana“.

Turklāt, ir nepieciešams sasaukt dzīvokļu īpašnieku kopsapulci, lai vienotos par energoefektivitātes projekta sagatavošanas un realizācijas uzsākšanu. 

Lai projekts varētu tikt realizēts, ir nepieciešami vismaz 50% + 1 balss vai 100%, ja māja nav sadalīta dzīvokļu īpašumos. Tādējādi ir svarīgi, lai visi dzīvokļu īpašnieki būtu informēti un piekritīgi šādai projekta realizācijai.

Kāpēc renovēt?

Nenoliedzami energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbi ir ilgtspējīgs ieguldījums nākotnē. Ir vairāki galvenie ieguvumi no daudzdzīvokļu mājas siltināšanas:

  • Samazinās siltumenerģijas patēriņš vidēji par 50%
  • Dzīvokļu īpašnieks var regulēt sev ērtu siltumenerģijas temperatūru
  • Maksā tikai par patērēto siltumenerģiju
  • Māja iegūst modernu un jaunu izskatu
  • Dzīvokļa īpašuma vērtība pieaug
  • Samazinās avāriju risks un uzturēšanas izmaksas

Protams, ir vēl virkne citu ieguvumu par kuriem dažkārt vispār nerunā, kuri nebūt nav mazāk svarīgi! Par tiem lasi šajā bloga rakstā. 

Kā nemaksāt arvien vairāk un vairāk?

Šodien gandrīz neviens vairs nav jāpārliecina, ka tie daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, kuri iepriekšējos gados gribēja un spēja organizēt savas mājas renovāciju un siltināšanu, tagad ir labākā situācijā nekā tie, kuri to neizdarīja.

Ja jūsu māja vēl nav pat izvērtējusi renovācijas iespējas, un tam par iemeslu ir atsevišķu iedzīvotāju skepse, esošā apsaimniekotāja pieredzes vai motivācijas trūkums uzņemties projektu vadību, tad negaidi uz pārmaiņām – radi tās!

Uzdod mums jautājumus vai piesakies bezmaksas konsultācijai.

Energoserviss_SIA_parvaldisana_energoefektivitate_uzturet-ietaupit_13
Uzņēmums

©2023 SIA “Energoserviss”. Visas tiesības aizsargātas! Mājaslapu izstrāde